Plan leczenia

W naszych usługach oferujemy opracowanie PLANU LECZENIA.

PIERWSZA WIZYTA

6Leczenie stomatologiczne często jest złożonym i długotrwałym procesem, w którym liczy się przede wszystkim obraz końcowy i jak najdłuższe utrzymanie osiągniętego efektu. Zatem, żeby mieć podstawę do opracowania odpowiedniego planu leczenia i tym samym osiągnąć zamierzony cel, dla stomatologa najważniejsze jest przeprowadzenie wywiadu z Pacjentem oraz wykonanie wstępnych badań specjalistycznych.

Pierwsza wizyta konsultacyjna jest kluczowa w planowaniu leczenia. Każdy lekarz odznacza się innym podejściem do pacjentów i chociaż procedury zabiegowe często są do siebie podobne, leczenie może przebiegać na różne sposoby. Na początku ważna jest ocena higieny jamy ustnej pacjenta, co pozwala określić rokowania oraz istotę zastosowania danego planu leczenia.

W DOMI -DENT zawsze stawiamy na pierwszym miejscu zbudowanie relacji opartej na zaufaniu między lekarzem a Pacjentem.

 

PRAWIDŁOWA DIAGNOZA I PLAN LECZENIA

Początkiem każdego zdiagnozowania potrzeb Pacjenta są wstępne badania, oraz wywiad lekarski z Pacjentem. Dla stomatologa jest to cenne źródło informacji o ogólnym zdrowiu leczonego. O tym, jakim zabiegom był wcześniej poddawany, jak sam dba o kondycję jamy ustnej i jaki prowadzi styl życia.
Na podstawie rozmowy możemy stwierdzić, jakie podejście ma Pacjent do niektórych zabiegów, czy pojawiają się objawy dentofobii oraz czy konieczny będzie instruktaż odnośnie dbania o higienę jamy ustnej. Możemy również dobrać najlepsze znieczulenie, jeżeli takie jest konieczne do wykonania danego zabiegu.
Po wykonaniu badań diagnostyczno – specjalistycznych otrzymujemy obraz kondycji jamy ustnej Pacjenta. Wiemy ile zębów wymaga leczenia, jakie są to przypadki, które terapie najlepiej zastosować i jak długo będzie trwało leczenie. Pacjent powinien być świadomy wszystkich działań z zakresu leczenia, jak również znać stan zdrowia swoich zębów i metody, które pozwolą mu o nie zadbać.
Rozpisanie całego planu leczenia usprawnia naszą pracę i przygotowuje Pacjenta do każdego etapu terapii. Wszystkie działania konsultujemy z Pacjentem tak, aby miał on pełną świadomość przebiegu wykonywanego zabiegu, odpowiadamy na pytania i nie pozostajemy obojętni na jego uwagi, dzięki czemu tworzy się
odpowiednia więź, która zapewnia leczonemu wsparcie terapeutyczne, a także pełny komfort leczenia. Wszystkie wymienione działania prowadzą do precyzyjnego opracowania indywidualnego planu leczenia.

Dzięki doświadczeniu, wiedzy i wykorzystywaniu nowych technologii, możemy w DOMI – DENT zagwarantować Państwu bezpieczeństwo leczenia, pełną skuteczność terapii i dużo uśmiechu.