Protetyka

 

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po utraconym zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny układ, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać aby spotkać z innymi, z którymi mogłyby się kontaktować. Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny, to również zmniejszenie wydolności żucia, przyśpieszenie ścierania pozostałych zębów, zaburzenie czynności stawów skroniowo-żuchwowych. W efekcie utraty zębów zbyt wcześnie tworzą się głębokie zmarszczki, rysy twarzy ulegają zaburzeniu, profil staje się nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego. Dlatego dzięki nowoczesnym procedurom i wysokiemu standardowi prac protetycznych umożliwiamy w DOMI -DENT przywrócenie pięknego i pełnego uśmiechu. W naszym gabinecie
wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne, które zapewniają nie tylko doskonałą estetykę i wytrzymałość, ale także komfort i wygodę.

MOSTY PORCELANOWE
Mosty porcelanowe to stałe uzupełnienia protetyczne zacementowane na oszlifowanych zębach Pacjenta lub na implantach. Z ich pomocą możemy uzupełnić brak od jednego do kilku zębów za pomocą przymocowania korony do zębów sąsiednich. Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary (podpórki). W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych i w ten sposób uzupełnia brakujący ząb lub zęby.

LICÓWKI PORCELANOWE
Idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. Mają postać cienkiej „łuski” przyklejanej do zewnętrznej (licowej) powierzchni zęba. Leczenie licówkami obejmuje odbudowę urazowego złamania korony zęba oraz korektę estetyczną znacznie przebarwionych lub startych zębów. Licówki pozwalają osiągnąć spektakularne efekty. Porcelana sprawia, że licówki zachowują naturalny połysk i kolor, charakterystyczny dla naturalnych zębów.

KORONY PORCELANOWE

To stałe uzupełnienie protetyczne stosowane w przypadkach znacznego zniszczenia koron zębów ( z powodu próchnicy, urazów). Często też służą do poprawy estetyki (zmiany koloru i kształtu)