Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

 

Zabiegi wypełnienia zmarszczek polegają na satysfakcjonującym przywróceniu nawilżeniu tkanek skóry, które są niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji naszej twarzy.

Najczęściej stosowanymi metodami wypełniania zmarszczek są zabiegi na bazie kwasu hialuronowego. Zabiegi tego typu pozwalają na uzyskanie bardzo szybko młodszego wyglądu poprzez wygładzenie zmarszczek twarzy czy dekoltu, poprawę cery oraz odmłodzenie skóry. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mogą być stosowane zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych, kobiet jak i mężczyzn. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego dodatkowo pobudzają procesy regeneracyjne, częściowo odwracając procesy starzenia.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze.
Jego główną cechą jest wiązanie wody. Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Właśnie dzięki temu skóra otrzymuje odpowiednią porcję wilgoci jest jędrna i sprężysta. Poza tym kwas w skórze tworzy rodzaj żelowego podłoża, w którym zawieszone są włókna kolagenu i elastyny. Łącząc je ze sobą, sprawia, że skóra ma odpowiednią gęstość, jest grubsza i mocniejsza. Już 1% roztwór wodny kwasu hialuronowego ma właściwości żelujące. Wykorzystywany jest również jako naturalny filtr, osłaniający warstwę rogową naskórka przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii. Niestety cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Kwas hialuronowy zawarty w stosowanych preparatach nie jest pochodzenia zwierzęcego!

ZABIEGI Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO

 • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
  korekcja opadających kącików ust tzw. „linie marionetki”
  korekcja zmarszczek wokół ust tzw. „zmarszczki palacza”
  powiększenie ust
  modelowanie konturów ust
  rewitalizacja i nawilżenie ust
  poprawa i podkreślenie rysów twarzy (Wolumetria)
  rewitalizacja twarzy
  wypełnienie ubytków pourazowych i pooperacyjnych tkanek
  usuwanie objawów starzenia (mezoterapia)
  ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi

PRZEBIEG ZABIEGU

Preparat wstrzykiwany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę co zmniejsza  doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość
danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur ust. Zabieg trwa krótko.W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut. Okolica poddawana zabiegowi jestznieczulana kremem Emla lub wykonywane jest znieczulenie stomatologiczne.

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można
przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Okres utrzymywania się efektów zależy od: wieku, rodzaju skóry, trybu życia (palenie papierosów,wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania).

PRZECIWSKAZANIA

 • ciąża, karmienie piersią
  choroby o podłożu autoimmunologicznym
  skłonność do powstawania blizn przerostowych
  stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  zażywanie leków zmieniających krzepliwość krwi (aspiryna, inne leki przeciwkrzepliwe)

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie.