Stomatologia dziecięca (pedodoncja)

 

Nasza przychodnia DOMI – DENT to miejsce, w którym dbamy o zdrowy i olśniewający uśmiech dzieci. Najmłodsi pacjenci mogą tutaj liczyć na przyjazną atmosferę. Stomatologia dziecięca wymaga odpowiedniego podejścia, dlatego dbamy o to, aby dziecko nie wspominało wizyty w gabinecie negatywnie i staramy się zapewnić bezbolesne zabiegi oraz odpowiednie podejście do Małego Pacjenta.

PIERWSZA WIZYTA MAŁEGO PACJENTA

IMAG0538Pierwsze wizyty dzieci w gabinecie stomatologicznym mogą przełożyć się na niechęć do kolejnych odwiedzin, także w wieku dorosłym, dlatego istotny jest tutaj zarówno efekt danego zabiegu, jak też sam jego przebieg. Co więcej, troska o uzębienie naszych pociech jest niezwykle istotna i ma wpływ na kondycję zębów stałych, a także prawidłowego ukształtowania zgryzu. Dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie z dzieckiem gabinetu stomatologicznego i wymaga odpowiedniego podejścia.
W DOMI – DENT zadowolenie pacjenta, także najmłodszego jest naszym priorytetem, dlatego nasi specjaliści są lubiani przez dzieci, które nie boją się odwiedzin u dentysty i nie kojarzą ich z bólem.
Gwarantujemy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego przypadku oraz skuteczne znieczulenie. Przyjaźnie nastawiony stomatolog z odpowiednim podejściem do dzieci oraz odpowiednio przystosowany gabinet to kluczowe elementy właściwego podejścia do najmłodszych pacjentów. Opieka stomatologiczna dzieci to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie problemom, które mogą się pojawić na każdym etapie rozwoju narządu żucia młodego człowieka.karta

Nasze pociechy niekiedy sprawiają trochę kłopotów podczas pierwszych prób leczenia zębów. Sytuacje takie są stresujące zarówno dla dzieci jaki rodziców. W takich wypadkach prowadzimy wizyty adaptacyjne i stopniowo przyzwyczajamy dziecko do obecności lekarza, gabinetu i narzędzi stomatologicznych.

BEZBOLESNE LECZENIE PRÓCHNICY
Przed każdym leczeniem dziecko zostaje znieczulone, a wcześniej smakowym żelem znieczulającym. Dla naszych najmłodszych Pacjentów przygotowaliśmy nowoczesny materiał do wypełnień w kilku kolorach. Możliwość dokonania przez malucha wyboru koloru wypełnienia zachęci go do współpracy podczas zabiegu.

FLUORYZACJA
Zabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów (skaling). W naszym gabinecie stosujemy specjalne nakładki na zęby, na które nakładamy aktywne preparaty fluorowe o różnych smakach, dzięki czemu zabieg jest skuteczny i przyjemny.
Zabieg fluoryzacji przeprowadzamy co 6 miesięcy.

LAKOWANIE
Zabieg profilaktyczny, mający na celu wypełnienie bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym lakiem. Stosujemy lak, który dodatkowo zawiera fluor. Bruzdy i zagłębienia są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego. Lak szczelinowy dokładnie wypełnia podatne na próchnicę miejsca, uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych i bakterii.

EKSTRAKCJE (usuwanie zębów mlecznych)

PROFILAKTYKA I HIGIENA JAMY USTNEJ
Bardzo ważnym momentem w życiu dziecka jest okres wymiany uzębienia. Pierwsze zęby stałe, najczęściej są to „szóstki”, pojawiają się około 6 roku życia i ich wyrzynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych.Stąd często zostaje przeoczony fakt ich pojawienia,a są to zęby, które wymagają szczególnej troski. Stojąc jako ostatnie w łuku są zazwyczaj niedoczyszczane, a głębokie bruzdy ich powierzchni żujących dodatkowo sprzyjają gromadzeniu się na nich osadu, czyli płytki bakteryjnej jako czynnika próchnicotwórczego. To właśnie „szóstki” z całego uzębienia stałego są najszybciej i najczęściej tracone i nie da się ukryć, że jest to głównie konsekwencja zaniedbań higienicznych  z okresu dziecięcego. W przypadku systematycznych wizyt kontrolnych u stomatologa okres wyżynania się „szóstek” nie jest przeoczony.Wyrżnięte zęby są w odpowiednim momencie zabezpieczone przez lakowanie.Podobnych zabiegów wymagają pozostałe grupy zębów. Dbałość o zdrowie jamy ustnej i odpowiednia higiena w wieku rozwojowym zaprocentuje mniejszymi kłopotami w przyszłości.
Przeprowadzane regularnie wizyty kontrolne zaoszczędzą Tobie Rodzicu czas, stres, pieniądze , a co najważniejsze – cierpienie Twojego Dziecka