Stomatologia estetyczna

Każdy z nas marzy o tym, aby jego uśmiech był biały i prezentował się nienagannie. Z czasem jednak zęby tracą swój
piękny wygląd i poddają się czynnikom wpływającym na ich niszczenie. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Dzięki rozwojowi stomatologii estetycznej nie jesteśmy skazani na życie bez pięknego uśmiechu.

Jeśli chcecie Państwo znacznie poprawić wygląd swoich zębów i nadać im pożądany kształt, wielkość oraz kolor to jest to możliwe dzięki rozwojowi współczesnej stomatologii estetycznej. W DOMI – DENT wykonujemy zabiegi, których efekt zadowala nawet bardzo wymagających Pacjentów. Państwa uśmiech może nabrać blasku, a zęby będą prezentowały się zdrowo i pięknie.
21386604Jednym ze sposobów nadania zębom hollywoodzkiego blasku jest założenie licówek. Satysfakcjonujące efekty daje także
wykonanie estetycznych koron czy wybielanie. Szeroki wachlarz usług oferowanych w DOMI – DENT oraz ich odpowiednie dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta, pozwoli Państwu na osiągnięcie upragnionego pięknego uśmiechu.

Wszystkie działania naszych specjalistów mają na celu podniesienie Państwa pewności siebie, dodanie atrakcyjności oraz ogólnej satysfakcji.

Decydując się na zabiegi w DOMI – DENT, możecie mieć Państwo pewność, że o piękno Waszego uśmiechu zadba zespół specjalistów          z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, a efekty ich pracy z pewnością Państwa zadowolą.

WYBIELANIE

Na Twoich zębach pojawiły się przebarwienia ? Twój uśmiech stracił naturalną biel?
Wraz zwiekiem i czynnikami środowiskowymi zęby zmieniają swoją barwę. Przebarwienia powstają min. w wyniku diety, korzystania z używek takich jak kawa, wino, papierosy. Teraz możesz przywrócić estetykę swoich zębów
Korzyści wynikające z zabiegu wybielania:
-szybkie nadanie zębom śnieżnobiałego koloru
-skuteczne pozbycie się przebarwień
-długotrwały efekt białych zębów

Zalecenia i przeciwskazania
Zalecamy aby zabieg wybielania poprzedzić profesjonalną higienizacją oraz zabezpieczeniem ubytków, co zwiększy skuteczność wybielania. Należy również pamiętać, że po wykonaniu zabiegu piaskowania, wybielanie można rozpocząć po siedmiu dniach.
Zabieg wybielania przeciwskazany jest w przypadku:
-kobiet ciężarnych i karmiących
-osób z intensywną nadwrażliwością
-młodzieży do lat 16
-osób z chorobami przyzębia i dziąseł
W naszym gabinecie stosujemy metodę nakładkową. Polega ona na aplikacji żelu wybielającego do wykonanych w pracowni protetycznej indywidualnych nakładek, które zakłada się na zęby na około 4 godziny dziennie w ciągu 5 – 7 dni.

LICÓWKI PORCELANOWE

Idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. Mają postać cienkiej „łuski” przyklejanej do zewnętrznej (licowej) powierzchni zęba. Leczenie licówkami obejmuje odbudowę urazowego złamania korony zęba oraz korektę estetyczną znacznie przebarwionych lub startych zębów. Licówki pozwalają osiągnąć spektakularne efekty. Mimo niewielkiej ingerencji twarde tkanki zęba raz zacementowane będą idealnie harmonizować z naturalnymi zębami, bez pozostawienia jakichkolwiek śladów zabiegu stomatologicznego.

WYPEŁNIENIA KOSMETYCZNE

Stare niekształtne wypełnienia zastępujemy doskonałej jakości materiałami nanohybrydowymi o dużej trwałości i doskonałej polerowności. Jesteśmy w stanie wykonać estetyczne nie odróżniające się kształtem i kolorem od naturalnego zęba.
Stosujemy również indywidualną charakteryzację wypełnień aby jeszcze bardziej upodobnić je do Państwa pozostałych zębów.

WKŁADY KORONOWE

W przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba np. po wypełnieniach amalgamatowych optymalnym zastosowaniem są wkłady koronowe typu Inlay i Onlay. Najczęściej wykonuje się je z porcelany, dzięki czemu są trwałe, idealnie dopasowane kolorystycznie do zębów i odporne na ścieranie. Dzięki dokładnemu wyciskowi, który pobiera lekarz, w pracowni protetycznej jest możliwa dokładna rekonstrukcja kształtu anatomicznego (bruzd, guzków, punktów stycznych) utraconych tkanek zęba.

KORONY CERAMICZNE

Stanowią stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadkach znacznego zniszczenia koron zębów. Często też służą do poprawy estetyki jamy ustnej.

MOSTY PORCELANOWE

Mosty to stałe uzupełnienia protetyczne zacementowane na oszlifowanych zębach pacjenta lub na implantach. Z ich pomocą możemy uzupełnić brak od jednego do kilku zębów za pomocą przymocowania korony do zębów sąsiednich. Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary. W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych i w ten sposób uzupełnia brakujący ząb lub zęby.

IMPLANTY

Implanty to najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego uśmiechu. Jako jedyne w stomatologii, nie maskują braku zębowego, ale odtwarzają prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający nowy ząb. Implanty wykonane są z tytanu czyli materiału całkowicie biozgodnego, który organizm uznaje za swoją integralną część. Z ich pomocą można odtworzyć nowy ząb w miejscu gdzie go brakuje, odtworzyć braki wielu zębów lub wszystkich zębów. Implanty przywracają uśmiech, radość życia i pewność siebie.