ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W JAMIE USTNEJ
Bardzo ważne jest, aby nasi Pacjencibyli w pełni zadowoleni ze swojego wyglądu, gdyż sami jesteśmy świadomi, jaki to ma wpływ na nasze samopoczucie. Wykonując procedury z obszaru stomatologii zachowawczej, kładziemy nacisk nie tylko na leczenie powstałych już ubytków, ale przede wszystkim na profilaktykę. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii zabiegi stają się coraz bardziej komfortowe i skuteczne.
Idealnie jest uśmiechać się tak często, jak to możliwe. Ta metoda nigdy nie zawodzi, a dodatkowo jest kluczem do zachowania pewności siebie.
W ramach leczenia stomatologicznego wykonujemy następujące zabiegi:
LECZENIE PRÓCHNICY
OPATRUNEK LECZNICZY W ZĘBIE STAŁYM
WYPEŁNIENIE UBYTKU W ZĘBIE STAŁYM LUB MLECZNYM MATERIAŁEM KOMPOZYTOWYM
Problem próchnicy zębów jest powszechny – obecnie dotyka ponad 90% osób dorosłych w Polsce. Najczęściej powstawanie próchnicy jest wynikiem nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Co więcej, na jej rozwój duży wpływ ma nasza dieta – spożywane tłuszcze, białka, ale przede wszystkim słodycze.
Bakterie, które rozkładają cukry w naszej jamie ustnej, tworzą miękki, szczelnie przylegający do powierzchni zęba nalot w kolorze żółtym – określany mianem płytki nazębnej. Gdy szkliwo zęba staje się porowate, a na jego powierzchni pojawi się biała matowa plama, świadczy to o początkach próchnicy. Jeśli szybko zareagujemy i udamy się do stomatologa, istnieje duża szansa, że proces ten uda się zatrzymać bez konieczności borowania.
Warto także zaznaczyć, że zlekceważenie ubytku próchnicowego może doprowadzić do zaatakowania miazgi zęba przez bakterie. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie leczenia kanałowego, polegającego na usunięciu miazgi, wyczyszczeniu kanału, założeniu specjalnej pasty stomatologicznej i wprowadzeniu wypełnienia.
Metodą leczenia próchnicy początkowej jest remineralizacja. Na niewielkie odwapnienia, po wcześniejszym oczyszczeniu tego miejsca, nakłada się związek fluoru w postaci żelu lub lakieru. Ma to na celu zregenerowanie uszkodzonego miejsca. Dla lepszej skuteczności zabieg ten należy powtarzać.
Najczęstszym sposobem walki z próchnicą jest usunięcie fragmentów chorej zębiny a po oczyszczeniu ubytku założenie wypełnienia.